Květinářství Brno

Switch to desktop Register Login

Svatební floristika

Váš svatební den je zvláštní a důležitý a my bychom s Vámi rádi spolupracovali na vytvoření něčeho úžasného. Krásné květiny, dokonale uspořádané a odborně navrženy, mohou proměnit Vaši svatbu na něco opravdu magického.

Od svatební kytice na svatební obřad, korsáže, kytice pro maminky až po svatební výzdobu aut a interiérů Vám naše zkušené floristky pomohou vybrat květiny a realizovat Vaše sny.

Pokud jste z Brna nebo bydlíte mimo Brno,  kontaktujte nás s Vašimi požadavky a domluvte si schůzku s námi přímo v květinářství. Vyberte si svatební kytice z katalogu, nebo pokud již máte vybranou kytici odjinud, pošlete nebo přineste nám fotografii a zkonzultujte to s námi. Ve všem Vám maximálně vyjdeme vstříc a za rozumné ceny.

Korsáž je květinová přízdoba, která se dává na levou stranu ženichova obleku, někdy také svědků. V minulých dobách symbolizovala odehnání zlých duchů. Korsáž by měla být vytvořena tak, aby ladila s kyticí nevěsty, proto se zhotovuje většinou z jednoho květu, který dominuje svatební kytici.  Svědci mohou mít i odlišnou korsáž než ženich, může se použít jiná květina nebo větvička myrty, která se nazdobí mašličkou.

Korsáž jako poděkování od nás dostáváte ke svatební kytici zdarma.

 

Při výběru kytic pro družičky je důležité znát věk družiček a barvu a střih jejich šatů. Pro menší družičky se hodí malé kytičky, nebo se květiny dají naaranžovat do košíčku. Působí to roztomile. Větší družičky mohou mít zmenšeninu svatební kytice. Pokud je více družiček, jsou velmi efektní kytice z různých druhů květin stejné nebo podobné barvy. Rovněž je možná kombinace kytice pro družičky ze stejného druhu květin, jako je svatební kytice, ale v jiné barvě. Máte-li již vybranou svatební kytici, nechte si zhotovit i všechny doplňky jako korsáž, kytice pro maminky a družičky ve stejném květinářství, abyste měli zaručené, že všechno bude k sobě ladit. Důležité jsou všechny detaily, vzpomínky na svatbu budete mít celý život.

Je již zažitou tradicí, že se maminky nevěsty a ženicha obdarovávají květinovou kyticí. Je to takové malé poděkování za dceru a syna. Kytice pro maminky by měly splňovat základní formální požadavky, měly by svým stylem, tvarem i barevnými tóny kopírovat nebo doplňovat svatební kytici nevěsty. Pokud by nebyly takto sladěny, narušilo by to harmonii na svatebních fotografiích i barevný tón květinové výzdoby na svatební hostině. Proto byste kytice pro maminky měli objednávat spolu se svatební kyticí, kyticí pro družičky a korsáží pro ženicha ve stejném květinářství. Kyticí pro maminky dáváte najevo svůj vztah k nim, proto by neměly působit příliš levně a obyčejně. Velikostí by kytice pro maminky měly být menší než kytice nevěsty, ta je každopádně na svatbě vedle nevěsty, jejích svatebních šatů, dominantní. Tvarem by měly být podobné kytici nevěsty, mohou být vázány do kulata nebo na vysoko. 

V rámci komplexního svatebního servisu jsme letos rozšířili nabídku o svatební dorty a svatební cukroví. Sladkou nadílku pro Vás připraví vyhlášená cukrářka v regionu Brno a Brno-venkov. Jsme potěšeni, že Vám nyní můžeme nabídnout kvalitní svatební dorty, koláčky i cukroví pouze z poctivých a nešizených surovin. 

© Květinářství Brno. Všechna práva vyhrazena.

Top Desktop version